• kontakt@domeknamazurach.com.pl

ul. Krucza 50, Warszawa

801 265 984

Jak wybrać rolety?

Jak wybrać rolety?

Trzeba przyznać, że rolety to bardzo ważny element w dekoracji nie tylko okna, lecz także całego wnętrza. To dzięki roletom wewnętrznym zapewniamy sobie komfortowy sen, niezbędną intymność, zimą zatrzymujemy ciepło, a latem – palące słońce. Dlatego jest to więc rzecz niezwykle praktyczna, bez której trudno wyobrazić sobie dzisiaj jakąkolwiek aranżację. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak wybrać odpowiednie rolety do swojego domu i potrzeb. Przeczytaj go koniecznie!

Rolety okienne klasyczne

Zacznijmy od tego, że jeśli zależy nam na tanim i prostym rozwiązaniu, wybierzmy zwijaną roletę klasyczną. Przede wszystkim można zamontować ją do ściany, sufitu, a także ram okiennych (wówczas trzeba jednak zaopatrzyć się w specjalne uchwyty okienne). Ponadto na dole jest zakończona kanałem obciążonym drewnianą listwą i bardzo łatwo ją zamontować. Generalnie stopień zaciemnienia rolet zależy od koloru i typu tkaniny (wyróżniamy tkaniny zaciemniające). W związku z tym, jeśli chcemy rolety umieścić w sypialni, zwróćmy uwagę na ciemne barwy i kolekcje zaciemniające. Musisz wiedzieć, że jasne kolory przepuszczają nawet 30% więcej światła niż te ciemne.


Rolety rzymskie

Poza tym dla wszystkich, którzy cenią sobie przede wszystkim estetykę akcesoriów okiennych, doskonałym wyborem okażą się rolety rzymskie z kolekcji. Zwykle mogą być montowane do ściany lub sufitu, na ramie okna albo bezpośrednio na karniszu rurowym. Dodatkowo rolety rzymskie, czyli materiałowe mają bardzo duży potencjał dekoracyjny, ponieważ ich wykończenie występuje w trzech typach:

– z falbaną z falą,

– z falbaną prostą,

– bez falbany.

Ponadto wykonuje się je często z jasnych, półprzezroczystych tkanin, które przepuszczają dużo światła – pełnią wówczas funkcję nowoczesnej firany. Dlatego nadają się zwłaszcza do salonu lub kuchni. W związku z tym, jeśli jednak zależy Ci na należytym zaciemnieniu pokoju, wybierz ciemną, grubą tkaninę, wykonaną z bawełny lub specjalnej tkaniny typu blackout. Taka roleta rzymska może się znaleźć wówczas w sypialni.

Rolety zaciemniające

Zdecydowanie w sypialni sprawdzą się najlepiej rolety zaciemniające, które są wykonane z tkaniny typu blackout, blokującej promienie słoneczne w 95%. Dodatkowo latem ten materiał zapewni pomieszczeniu przyjemny chłód, a w niedzielne poranki pozwoli dłużej odpocząć w łóżku.

Rolety woalowe

Oczywiście kuchenne okna nie mogą obyć się bez dekoracji. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się wygodne w użyciu rolety firanowe.

Udostępnij:

Polecamy:

nowoczesne funkcjonalne schody strychowe

Kategorie

Zobacz