• kontakt@domeknamazurach.com.pl

ul. Krucza 50, Warszawa

801 265 984

Rolety okienne - które wybrać?

Rolety okienne - które wybrać?

Nie da się zaprzeczyć temu iż rolety okienne to doskonała alternatywa dla zasłon. To dzięki nim pomieszczenia nabierają „lekkości” i stylu. Dodatkowo stanowią dobrą ochronę przed słońcem. Dlatego warto rozpatrzyć to niebanalne rozwiązanie już na etapie projektowania wystroju wnętrza mieszkania lub domu. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak należy wybierać rolety okienne. Przeczytaj go koniecznie!

Rolety tekstylne

Zacznijmy od tego, że są to rolety kasetowe, najczęściej stosowane w biurach, są wykonane z materiałów sztucznych, włókien poliestrowych. Jeśli celujesz w rolety rzymskie, masz możliwość zastosowania niemal każdej tkaniny używanej do szycia zasłon i firanek. Ponadto tkanina może być woalowa lub całkowicie nieprzejrzysta. Oczywiście może to być bawełna, jedwab, albo absolutnie najwyższa półka – jedwab haftowany. Wszystko w zależności od fantazji i zasobności portfela.
Musisz jednak pamiętać, że tkaniny naturalne są mniej odporne na zabrudzenie, gniecenie, czy promieniowanie słoneczne i na pewno szybciej się zniszczą. Jednak gdy nad funkcjonalność przedkładasz estetykę, roleta jedwabna, czy nawet bawełniana będzie nieporównywalnie lepsza.

Rolety papierowe

Zdecydowanie papier najczęściej stosowany jest do rolet plisowanych. Chodzi oto, że materiał ten jest lekki, tani i ekologiczny. Poza tym nie wymaga stosowania skomplikowanych mechanizmów ani poważnej ingerencji w ramę okienną podczas montażu. Jednak jego wadą jest trwałość niższa od innych wymienionych materiałów.

Bambusowe i trzcinowe

Na pewno świetnie nadają się do wystroju wnętrza w stylu etno. Przede wszystkim ocieplają pomieszczenie, jednak nie chronią w pełni przed promieniami słonecznymi. Bardzo ważny jest również fakt, że są całkowicie naturalne i bardzo proste – bez skomplikowanych mechanizmów. Za pomocą sznurków zwija się je w rulon od dołu ku górze. Niestety łatwo osiada na nich kurz, wymagają częstego czyszczenia. Ale nie trzeba ich prać, wystarczy je przetrzeć. Co ciekawe, w ofertach sklepów są również rolety bambusowe ozdobione różnego rodzaju nadrukami. Chcesz mieć na oknie portret Marilyn Monroe? Proszę bardzo.

Rolety z folii refleksyjnej

Ten materiał przeznaczony jest do pomieszczeń mocno nasłonecznionych. Taka roleta jest przejrzysta, zatem pozwala widzieć to co jest za oknem, jednocześnie odbijając promienie słoneczne i związane z nimi promieniowanie. Rolety z folii refleksyjnej mogą zredukować przenikanie energii cieplnej do pomieszczenia o 80 procent.

Udostępnij:

Polecamy:

nowoczesne funkcjonalne schody strychowe

Kategorie

Zobacz