• kontakt@domeknamazurach.com.pl

ul. Krucza 50, Warszawa

801 265 984

Rolety - jak dobrać ich rozmiar?

Rolety - jak dobrać ich rozmiar?

Trzeba przyznać, że Karnix to renomowany producent rolet oraz karniszy. Musisz wiedzieć, że w ofercie firmy znajduje się ponad 600 rodzajów rolet. Przede wszystkim rolety, aby dobrze wyglądały w naszym pomieszczeniu powinny być prawidłowo dobrane pod względem szerokości jak również długości. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego co będzie nam pomocne przy pomiarach rolet różnego typu: mini rolety, rolety wolnowiszące (klasyczne), rolety dzień noc, rolety plisowane (plisy) oraz rolety w kasetach. Przeczytaj go koniecznie!

Mini rolety, Mini rolety Dzień Noc

Zacznijmy od tego, że w tym przypadku mierzymy szerokość szyby oraz całkowitą wysokość skrzydła okna. Musisz wiedzieć, że szerokość rolety powinna być większa o trzy do sześciu centymetrów od szerokości szyby. Natomiast długość rolety nie powinna być krótsza od wysokości skrzydła okna. Generalnie - szerokość mechanizmu jest o cztery centymetry większa od szerokości rolety.

Rolety Wolnowiszące

Tutaj przede wszystkim mierzymy szerokość i wysokość wnęki okiennej. Powinieneś wiedzieć, że w tym wypadku szerokość rolety powinna być większa o dziesięć do dwudziestu centymetrów od szerokości wnęki okiennej. Jeżeli chodzi o długość tkaniny powinna być większa o około dziesięć do dwudziestu centymetrów od wysokości wnęki okiennej. Natomiast szerokość mechanizmu jest o cztery centymetry większa od szerokości rolety.

Plisy

Jeżeli chodzi o plisy to mierzymy szerokość szyby oraz całkowitą wysokość skrzydła okna. Szerokość plisy powinna być większa o trzy do sześciu centymetrów od szerokości szyby. Natomiast w przypadku długości rolety plisowanej to powinna być zbliżona do wysokości skrzydła okna.

Rolety w Kasecie

Rolety w kasecie to jest ten typ rolet, w których mierzymy szerokość szyby oraz całkowitą wysokość skrzydła okna. Warto wspomnieć także o tym, że szerokość rolety powinna być większa o trzy do sześciu centymetrów od szerokości szyby. Natomiast, jeżeli chodzi o długość rolety nie powinna być krótsza od wysokości skrzydła okna. Powinieneś także wiedzieć o tym, że szerokość mechanizmu jest o cztery centymetry większa od szerokości rolety.

Podsumowanie

Jeśli więc wybierzesz już rodzaj rolet to zanim dokonasz zakupu koniecznie sprawdź oraz zmierz dokładnie swoje okna, według powyższego schematu. Usprawni to montowanie rolet i unikniesz nie potrzebnych problemów, związanych z tym, że nagle okazuje się, że rolety nie pasują do okna i trzeba je na szybko wymienić, albo co gorsza kupić nowe.

Udostępnij:

Polecamy:

nowoczesne funkcjonalne schody strychowe

Kategorie

Zobacz